Dzień Tatarstanu

Szkoła języka rosyjskiego Raputin wraz ze współorganizatorami - Fundacją Języka i Kultury Rosyjskiej oraz firmą Textilimpex Sp. z o.o. - w ramach cyklu „Podróże po Rosji” 11.12.2015 r. zaprasza na „Dzień Tatarstanu”. Chcemy przybliżyć bogactwo różnych kultur, które krzyżują się w Rosji, stąd pomysł na ... "Podróże po Rosji". Podczas naszego pierwszego spotkania zapraszamy  na wycieczkę po Tatarstanie. W niedalekiej przyszłości planujemy np. Dzień Syberii i mnóstwo innych dni, aby zachęcić do odwiedzania różnych regionów w России.

Program "Dnia Tatarstanu" obejmuje:

11.30 – 13.15 – „Łódź kontra Kazań” - spacer po Łodzi z przewodnikiem (w przypadku niesprzyjającej aury stacjonarne warsztaty tematyczne, np. warsztat kuchni tatarskiej, nauka języka tatarskiego, itd.).
13.30 – 14.45 – Wystawa fotografii „Tatarstan wczoraj i dziś” oraz forum „Tatarstan w pigułce” – porady przewodnika: atrakcje turystyczne, noclegi, podróż, bilety, itd.
15.00 – 15.45 – Oficjalne przywitanie gości, wystąpienia organizatorów, wystąpienia oficjalnych delegacji.
16.00 – 17.00 – Wykład „Historia Tatarów w Polsce” – wystąpienie Pana Jerzego Szahuniewicza, Prezesa Związku Szlachty Tatarskiej Byłego Wielkiego Księstwa Litewskiego.
17.00 – 18.00 – Wystąpienie Pani Faridy Ryzwanowicz ze Stowarzyszenia Tatarów Warmii i Mazur.
(Wszyscy nasi prelegenci i ich towarzysze to Tatarzy mieszkający w Polsce, zaprezentują się oni w tradycyjnych strojach tatarskich).
18.15 – 19.00 – Projekcja filmów dokumentalnych, m.in. „Tatarzy – kultura”, „Tatarzy – zaślubiny”, „Tatarzy – religia”, itd.; degustacja kuchni tatarskiej.
19.15 – 20.00 – Referaty uczniów Szkoły języka rosyjskiego Rasputin w języku polskim i w języku rosyjskim;  zakończenie.

Wydarzenie organizujemy w salach konferencyjnych udostępnionych przez współorganizatora przedsięwzięcia – firmę Textilimpex Sp. z o.o. przy ulicy Traugutta 25.

Zapraszamy do Tatarstanu w … Łodzi!

AKTUALNOŚCI

AWARIA!
ZAPISY - SEMESTR LETNI 2019!
ROK SZKOLNY 2018/2019 CZAS START!!!

Klienci o nas

Najbardziej podoba mi się to, że zajęcia przebiegają w małych grupach,  dzięki czemu są intensywne i lektorka maksymalnie wykorzystuje czas na  zajęciach, tyle się dzieje, że nie mam czasu się nudzić. Polecam
Lidia Jakubczyk
Polecam Rasputina, spędziłem tam dwa lata i bez problemu zdałem egzamin na  certyfikat Puszkina. Bardzo fajna szkoła, super klimat. Na pewno nauczą Cię  tu języka.
Dariusz Majchrzak
Na zajęciach nie ma czasu na nudę, są intensywne, mamy małą grupę, więc  praktycznie non stop mówimy i to co dla mnie najważniejsze: wynoszę z zajęć  tyle wiedzy, że nauka w domu w ogóle mnie nie angażuje.
Aneta Szymczak
Uczę się w tej szkole 2 rok, w tym roku przystępuje do certyfikatu, bez  stresu. Lektorka wie co robi, materiały, z których korzystamy na zajęciach  są przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby szybko zapamiętać  słownictwo. Jak dla mnie bombowa szkoła.
Rafał Królikowski
Jak tu nie polecić szkoły, w której zajęcia odbywają się w małych grupach,  nie można wywinąć się od odpowiedzi, a na zajęciach trzeba cały czas gadać i  tylko po rosyjsku, bo lektorka nie odpuszczać Super miejsce, polecam!!!
Aneta Szczepaniak
Bardzo podobają mi się materiały wykorzystywane na zajęciach. Korzystamy ze  słowników tematycznych, co ułatwia szybkie zapamiętywanie słów.
Edyta Hoffer
Zajęcia prowadzone są przez świetną, zaangażowaną lektorkę z dużym  doświadczeniem. Na zajęciach jest wszystko: i konwersacje i gramatyka, a  wszystko to w wypośrodkowanej dawce, dzięki czemu zajęcia są ciekawe. Super  Rasputinie, oby tak dalej
Joanna Kazimierczak
Świetna szkoła, indywidualne podejście, kompetentni lektorzy i fantastyczna  atmosfera!  Polecam!
Kuba Kubicki
Najlepsza szkoła językowa z jaką miałam kiedykolwiek do czynienia. Trafiłam do niej potrafiąc się jedynie przedstawić (po rosyjsku). A teraz? Z ogromną niecierpliwością i chęcią przygotowuję się do certyfikatu!
Klaudia Szymańczyk

Partnerzy

rosyjski łódź