Szkoła Letnia w Archangielsku

Miło nam ogłosić, że nasza Szkoła została partnerem Instytutu Filologii i Komunikacji Międzykulturowej Północnego Federalnego Uniwersytetu im. M. Łomonosowa w Archangielsku, a tym samym wyjazdowym centrum szkolenia języka rosyjskiego w Archangielsku – mieście położonym w północno-zachodniej części Rosji w rejonie nadmorskim, oddalonym 1,15 h lotu od Sankt-Petersburga.

Wraz z naszym partnerem zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Międzynarodowej Letniej Szkole Języka i Kultury Rosyjskiej. Na Uniwersytecie Szkoła Letnia odbędzie się już 12 raz, a Szkoła Rasputin jako partner na Polskę po raz czwarty zyskała możliwość współorganizacji Szkoły Letniej dla polskich Słuchaczy. Zobacz, jak bawiliśmy się w roku 2017 (rozwiń), w 2018 (rozwiń) i w 2019 (rozwiń).

Szkoła dedykowana jest wszystkim zainteresowanym nauką języka rosyjskiego zarówno od podstaw, jak i osobom chcącym doskonalić język rosyjski na wyższych poziomach zaawansowania. Przed nami dwa tygodnie intensywnej nauki języka rosyjskiego połączonej ze spotkaniami z kulturą Północy Rosji i Archangielska. W Szkole Letniej mogą wziąć udział zarówno Słuchacze naszej Szkoły, jak i wszyscy chętni, zobacz więcej o wyjazdach do Rosji

Termin: 15.06.-29.06.2020 (okres białych nocy)

Miejsce: Północny Federalny Uniwersytet im. M. Łomonosowa w Archangielsku.

Poziomy zaawansowania:

- zerowy/podstawowy – dla osób, które nie znają języka rosyjskiego lub dopiero zaczynają naukę;

poziom I certyfikacyjny – dla osób, które znają już podstawowe słownictwo, podstawy gramatyki, czytają i piszą po rosyjsku;

poziom II certyfikacyjny – dla osób, które swobodnie wypowiadają się w języku rosyjskim i chcą doskonalić zdobyte umiejętności.

Wstępny program Szkoły Letniej*: TUTAJ

*program może ulec zmianie

Wspólnie z naszym partnerem Północnym Federalnym Uniwersytetem im. M. Łomonosowa w ramach Szkoły Letniej gwarantujemy:

• 60 godzin lekcyjnych zajęć (ok. 4-5 h/dzień zajęć praktycznych RKI – języka rosyjskiego jako obcego plus dodatkowe moduły językowe, np. biznes i ekonomia; polityka; historia);
  • zakwaterowanie w uniwersyteckim akademiku podwyższonego standardu w pokojach 1, 2 lub 3-osobowych* (*istnieje możliwość zakwaterowania w lokalnych hotelach);
  • zajęcia z wykwalifikowanymi wykładowcami Uniwersytetu;
  • podział Słuchaczy na grupy w zależności od poziomu zaawansowania;
  • naukę w małych grupach, do 10 osób;
  • unikalną metodykę nauczania: nauka języka +”zanurzenie” w środowisko językowe;
  • autentyczne materiały językowe;
  • dodatkowe programy kształcenia (rząd wykładów tematycznych głównych wykładowców Uniwersytetu);
  • indywidualne podejście;
  • program kulturalny – organizacja wycieczek do głównych punktów miasta, warsztaty, spotkania, np: Muzeum Krajoznawcze, Antoniewo-Sijski Monaster, Eksperymentarium, salon literacki, rejs po rzece Dwina, warsztaty tańca, warsztaty wyrobu regionalnych pierników, itd. itp;
  • dodatkowe atrakcje: inauguracja Szkoły; koncert na zakończenie; degustacje kulinarne; festiwal teatrów ulicznych; koncerty z okazji Białych Nocy; itd., itp.
  • opiekę studentów Uniwersytetu w Archangielsku odpowiedzialnych za organizację czasu wolnego Słuchaczy;
  • opiekę przedstawiciela z ramienia Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin;
  • certyfikat zakończenia Szkoły;
  • możliwość uzyskania punktów ECTS – 3.

Orientacyjne wydatki:

Koszt nauki:15000 RUB/1 os. (ok. 900 zł)

Koszt zakwaterowania w pokoju 2-osobowym, łazienka wspólna: 700 RUB/doba/1 os. (ok. 45 zł)

Pokój 1-osobowy: 1000 RUB/doba/1 os. (ok. 60 zł)

Opłata organizacyjna: 400 zł

Opłata za bilety wstępu do obiektów*: ok. 1500 RUB (ok. 100 zł) *program kulturalny nie jest obowiązkowy, Słuchacze mogą zrezygnować z opłaty.

Wiza: naukowa, zwolniona z opłat

Ubezpieczenie plus opłata konsularna: ok. 150-200 zł

Dojazd*: na koszt własny. *W przypadku zebrania grupy istnieje możliwość organizacji wspólnego wyjazdu/wylotu.

Wyżywienie*: na koszt własny (na terenie akademika znajduje się ogólnodostępna kuchnia, przy pokojach lodówki, a w pobliżu Uniwersytetu stołówka). *Koszt obiadów na stołówce uniwersyteckiej 200-250 RUB/os/dzień (ok. 15-20 zł).

Termin zgłoszeń i rezerwacja miejsc: do 10 kwietnia 2020 r.

Warunek rezerwacji: Zaliczka: 400 zł.

!!!OPŁATY ZA NAUCZANIE, ZAKWATEROWANIE, BILETY WSTĘPU DO OBIEKTÓW WNOSZONE SĄ NA MIEJSCU NA UNIWERSYTECIE W ARCHANGIELSKU. REJESTRACJA UCZESTNIKÓW NA SZKOŁĘ LETNIĄ, ZAPROSZENIA, WYROBIENIE WIZY, ZAKUP UBEZPIECZENIA, SKOMPLETOWANIE NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA WYJAZDU LEŻY PO STRONIE SZKOŁY JĘZYKA ROSYJSKIEGO RASPUTIN!!!

Dodatkowo: Archangielsk położony jest 1,15 h lotu od Sankt-Petersburga i 1,45 h lotu od Moskwy. Na życzenie Słuchaczy istnieje możliwość organizacji dodatkowych fakultatywnych wycieczek do Petersburga lub Moskwy.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Szkoły Języka Rosyjskiego Rasputin: 511-20-803;